fileutils 3.13 - en to nl translation catalogue (160 entries)

en: 
      -c, --changes           like verbose but report only when a change is made
      -f, --silent, --quiet   suppress most error messages
      -v, --verbose           output a diagnostic for every file processed
      -R, --recursive         change files and directories recursively
          --help              display this help and exit
          --version           output version information and exit
    
    Each MODE is one or more of the letters ugoa, one of the symbols +-= and
    one or more of the letters rwxXstugo.
nl: 
      -c, --changes           zoals --verbose maar alleen als er iets verandert
      -f, --silent, --quiet   onderdruk vrijwel alle foutmeldingen
      -v, --verbose           toon informatie voor elk bestand (processed?)
      -R, --recursive         verander bestanden en directory's (recursively?)
          --help              toon hulptekst en be\353indig programma
          --version           toon versie-informatie en be\353indig programma
    
    Elke MODE is een of meer letters `ugoa', een van de symbolen `+-=' en
    een of meer letters `rwxXstugo'.

en: 
    As a special case, cp makes a backup of SOURCE when the force and backup
    options are given and SOURCE and DEST are the same name for an existing,
    regular file.
nl: 
    Als een speciaal geval, kan cp een reserve-kopie maken van BRON als de
    opties `force' en `backup' gegeven zijn en BRON en BESTEMMING dezelfde
    zijn voor een bestaand gewoon bestand.

en: %ld	total
nl: %ld	totaal

en: %s is closed
nl: %s is gesloten

en: %s: File exists
nl: %s: Bestand bestaat

en: %s: WARNING: Circular directory structure.
    This almost certainly means that you have a corrupted file system.
    NOTIFY YOUR SYSTEM MANAGER.
    Cycle detected:
    %s
    is the same file as
nl: %s: LET OP: Circulaire directory structuur.
    Dit betekent vrijwel zeker dat je met het bestandssysteem corrupt is.
    WAARSCHUW UW SYSTEEM BEHEERDER
    Circle gedetecteerd:
    %s
    is hetzelfde bestand als

en: %s: can make relative symbolic links only in current directory
nl: %s: kan relatieve symbolische verwijzingen alleen maken in huidige directory

en: %s: cannot copy cyclic symbolic link
nl: %s: kan cyclische symbolische verwijzing niet kopieren

en: %s: cannot overwrite directory
nl: %s: kan directory niet overschrijven

en: %s: cannot overwrite directory with non-directory
nl: %s: kan directory niet overschrijven door een niet-directory (??)

en: %s: continue?
nl: %s: doorgaan?

en: %s: descend directory `%s', overriding mode %04o?
nl: %s: `descend' directory `%s', overschrijven mode %04o?

en: %s: descend directory `%s'?
nl: %s: `descend' directory `%s'?

en: %s: hard link not allowed for directory
nl: %s: absolute verwijzingen zijn niet toegestaan voor directories

en: %s: invalid conversion
nl: %s: ongeldige conversie

en: %s: invalid group number
nl: %s: ongeldig groepsnummer

en: %s: is a directory
nl: %s: is een directory

en: %s: omitting directory
nl: %s: directory weggelaten

en: %s: overwrite `%s', overriding mode %04o?
nl: %s: overschrijven `%s', overschrijven mode %04o?

en: %s: overwrite `%s'?
nl: %s: overschrijven `%s'?

en: %s: remove %s`%s', overriding mode %04o?
nl: %s: verwijder %s`%s', `overriding mode' %04o?

en: %s: remove %s`%s'?
nl: %s: verwijder %s`%s'?

en: %s: remove directory `%s' (might be nonempty)?
nl: %s: (mogelijkerwijs niet lege) directory `%s' verwijderen?

en: %s: remove directory `%s'?
nl: %s: directory `%s' verwijderen?

en: %s: replace `%s', overriding mode %04o?
nl: %s: vervang `%s', overschrijven mode %04o?

en: %s: replace `%s'?
nl: %s: vervang `%s'?

en: %s: unknown file type
nl: %s: onbekend bestandstype

en: %s:%lu: unrecognized keyword `%s'
nl: %s:%lu: onbekend sleutelwoord `%s'

en: %u+%u records out
nl: %u+%u records uit

en: --no-dereference (-h) is not supported on this system
nl: --no-dereference (-h) wordt niet ondersteund op dit systeem

en: Create named pipes (FIFOs) with the given NAMEs.
    
      -m, --mode=MODE   set permission mode (as in chmod), not 0666 - umask
          --help        display this help and exit
          --version     output version information and exit
nl: Maak benoemde `pipes' (FIFOs) met de gegeven NAAM (namen).
    
      -m, --mode=MODE   zet permissie mode (als in chmod), niet 0666 - umask
          --help        toon hulp-tekst en be\353indig programma
          --version     toon versie-informatie en be\353indig programma

en: Force changed blocks to disk, update the super block.
    
      --help      display this help and exit
      --version   output version information and exit
nl: Force gewijzigde blokken naar schijf, update superblok.
    
      --help      toon hulp-tekst en be\353indig programma
      --version   toon versie-informatie en be\353indig programma

en: Remove the DIRECTORY(ies), if they are empty.
    
      -p, --parents   remove explicit parent directories if being emptied
          --help      display this help and exit
          --version   output version information and exit
nl: Verwijder de DIRECTORY(ies), mits ze leeg zijn.
    
      -p, --parents   verwijder explicite parent directories if being emptied
          --help      toon hulp-tekst en be\353indig programma
          --version   toon versie-informatie en be\353indig programma

en: Rename EXISTING_DIR to NEW_DIR.
    
       --help      display this help and exit
       --version   output version information and exit
nl: Hernoem BESTAANDE_DIR in NIEUWE_DIR.
    
       --help      toon hulp-tekst en be\353indig programma
       --version   toon versie-informatie en be\353indig programma

en: The backup suffix is ~, unless set with SIMPLE_BACKUP_SUFFIX.  The
    version control may be set with VERSION_CONTROL, values are:
    
      t, numbered     make numbered backups
      nil, existing   numbered if numbered backups exist, simple otherwise
      never, simple   always make simple backups
nl: Het reserve-kopie-achtervoegsel is ~, tenzij ingesteld met
    SIMPLE_BACKUP_SUFFIX.  De versie controlle mag worden ingesteld met
    VERSION_CONTROL, mogelijke waarden zijn:
    
      t, numbered     maak genummerde reserve-kopiekn
      nil, existing   maak genummerde reserve-kopiekn als er reeds genummerde 
                      reserve-kopiekn bestaan, anders simpel
      never, simple   maak altijd simpele reserve-kopiekn

en: Try `%s --help' for more information.
nl: Probeer `%s --help' voor meer informatie.

en: Update the access and modification times of each FILE to the current time.
    
      -a                     change only the access time
      -c                     do not create any files
      -d, --date=STRING      parse STRING and use it instead of current time
      -f                     (ignored)
      -m                     change only the modification time
      -r, --reference=FILE   use this file's times instead of current time
      -t STAMP               use MMDDhhmm[[CC]YY][.ss] instead of current time
          --time=WORD        access -a, atime -a, mtime -m, modify -m, use -a
          --help             display this help and exit
          --version          output version information and exit
    
    STAMP may be used without -t if none of -drt, nor --, are used.
nl: Verander de toegangs- en aanpassingstijd van elk BESTAND in de huidige tijd.
    
      -a                     verander alleen de toegangstijd
      -c                     maak geen bestanden aan
      -d, --date=STRING      parse STRING en gebruik dit in plaats van huidige tijd
      -f                     (genegeerd)
      -m                     verander alleen de aanpassingstijd
      -r, --reference=FILE   gebruik deze bestandstijden in plaats van huidige tijd
      -t STAMP               gebruik MMDDhhmm[[CC]YY][.ss] i.p.v. huidige tijd
          --time=WORD        toegang -a, atime -a, mtime -m, aanpassing -m, use -a
          --help             toon hulp-tekst en bekindig programma
          --version          toon versie-informatie en bekindig programma
    
    STAMP mag worden gebruik zonder -t als geen van de opties -drt of -- zijn 
    gebruikt.

en: Usage: %s [OPTION]
nl: Gebruik: %s [OPTIE]

en: Usage: %s [OPTION] DIRECTORY...
nl: Gebruik: %s [OPTIE] DIRECTORY...

en: Usage: %s [OPTION] NAME...
nl: Gebruik: %s [OPTIE] NAAM...

en: Usage: %s [OPTION]...
nl: Gebruik: %s [OPTIE]...

en: Usage: %s [OPTION]... DIRECTORY...
nl: Gebruik: %s [OPIE]... DIRECTORY...

en: Usage: %s [OPTION]... EXISTING_DIR NEW_DIR
nl: Gebruik: %s [OPTIE]... BESTAANDE_DIR NIEUWE_DIR

en: Usage: %s [OPTION]... FILE...
nl: Gebruik: %s [OPTIE]... BESTAND...

en: Usage: %s [OPTION]... GROUP FILE...
nl: Gebruik: %s [OPTIE]... GROEP BESTAND...

en: Usage: %s [OPTION]... MODE[,MODE]... FILE...
      or:  %s [OPTION]... OCTAL_MODE FILE...
nl: Gebruik: %s [OPTIE]... MODE[,MODE]... BESTAND...
       of:   %s [OPTIE]... OCTALE_MODE BESTAND...

en: Usage: %s [OPTION]... NAME TYPE [MAJOR MINOR]
nl: Gebruik: %s [OPTIE]... NAAM TYPE [MAJOR MINOR]

en: Usage: %s [OPTION]... OWNER[.[GROUP]] FILE...
      or:  %s [OPTION]... .[GROUP] FILE...
nl: Gebruik: %s [OPTIE]... EIGENAAR[.[GROEP]] BESTAND...
       of:   %s [OPTIE]... .[GROEP] BESTAND...

en: Usage: %s [OPTION]... SOURCE DEST
      or:  %s [OPTION]... SOURCE... DIRECTORY
nl: Gebruik: %s [OPTIE]... BRON BESTEMMING
       of:   %s [OPTIE]... BRON... DIRECTORY

en: Usage: %s [OPTION]... SOURCE DEST           (1st format)
      or:  %s [OPTION]... SOURCE... DIRECTORY   (2nd format)
      or:  %s -d [OPTION]... DIRECTORY...       (3rd format)
nl: Gebruik: %s [OPTIE]... BRON BESTEMMING       (1ste formaat)
       of:   %s [OPTIE]... BRON... DIRECTORY     (2de formaat)
       of:   %s -d [OPTIE]... DIRECTORY...       (3de formaat)

en: Usage: %s [OPTION]... SOURCE [DEST]
      or:  %s [OPTION]... SOURCE... DIRECTORY
nl: Gebruik: %s [OPTIE]... BRON [BESTEMMING]
       of:   %s [OPTIE]... BRON... DIRECTORY

en: Usage: %s [OPTION]... [FILE]
nl: Gebruik: %s [OPTIE]... [BESTAND]

en: Usage: %s [OPTION]... [FILE]...
nl: Gebruik: %s [OPTIE]... [BESTAND]...

en: `%s' and `%s' are the same file
nl: `%s' en `%s' zijn het zelfde bestand

en: `%s' exists but is not a directory
nl: `%s' bestaat maar is geen directory

en: `%s' is an ancestor of `%s'
nl: `%s' is een `ancestor' van `%s'

en: `%s' is not a directory
nl: `%s' is niet een directory

en: `%s' is not a regular file
nl: `%s' is geen gewoon bestand

en: backing up `%s' would destroy source;  `%s' not copied
nl: bewaren `%s' zal bron vernietigen;  `%s' niet gekopieerd

en: block special files not supported
nl: speciale blok bestanden worden niet ondersteund

en: can not change to null group
nl: kan niet veranderen naar nul groep

en: cannot backup `%s'
nl: kan `%s' niet bewaren

en: cannot both summarize and show all entries
nl: sommeren en alle ingangen tonen kan niet gelijktijdig

en: cannot change to `..' from directory %s
nl: kan niet naar `..' vanuit directory %s

en: cannot change to directory %s
nl: kan niet naar directory %s veranderen

en: cannot create %s `%s' to `%s'
nl: kan %s `%s' naar `%s' niet aanmaken

en: cannot create directory `%s'
nl: kan directory `%s' niet aanmaken

en: cannot create fifo `%s'
nl: kan `fifo' `%s' niet aanmaken

en: cannot create link `%s'
nl: kan verwijzing `%s' niet aanmaken

en: cannot create regular file `%s'
nl: kan gewoon bestand `%s' niet aanmaken

en: cannot create special file `%s'
nl: kan speciaal bestand `%s' niet aanmaken

en: cannot create symbolic link `%s'
nl: kan symbolische verwijzing `%s' niet aanmaken

en: cannot get current directory
nl: kan huidige directory niet krijgen

en: cannot link `%s' to `%s'
nl: kan geen verwijzing maken van `%s' naar `%s'

en: cannot make both hard and symbolic links
nl: kan geen absolute en symbolische verwijzingen maken

en: cannot make directory `%s'
nl: kan directory `%s' niet aanmaken

en: cannot make fifo `%s'
nl: kan fifo `%s' niet aanmaken

en: cannot move `%s' across filesystems: Not a regular file
nl: kan `%s' niet verplaatsen via bestandssyteem: Geen gewoon bestand

en: cannot move `%s' to `%s'
nl: kan `%s' niet verplaatsen naar `%s'

en: cannot read symbolic link `%s'
nl: kan symbolische verwijzing `%s' niet lezen

en: cannot read table of mounted filesystems
nl: kan tabel van `gemounte' bestandssystemen niet lezen

en: cannot remove `%s'
nl: kan `%s' niet verwijderen

en: cannot remove `.' or `..'
nl: kan `.' of `..' niet verwijderen

en: cannot remove old link to `%s'
nl: kan oude verwijzing naar `%s' niet verwijderen

en: cannot rename `.' or `..'
nl: kan `.' of `..' niet hernoemen

en: cannot run strip
nl: kan strip niet uitvoeren

en: cannot specify times from more than one source
nl: kan geen tijden specificeren van meer dan een bron

en: cannot un-backup `%s'
nl: kan `%s' niet terugzetten

en: cannot unlink `%s'
nl: kan verwijzing naar `%s' niet ongedaan maken

en: cannot write to `%s'
nl: kan niet schrijven naar `%s'

en: character special files not supported
nl: character special bestanden worden niet ondersteund

en: colorization criterion
nl: colorization voorwaarde

en: create %s %s to %s
nl: maak %s(FIXME?)verwijzing %s naar %s

en: created directory `%s'
nl: directory `%s' aangemaakt

en: current directory
nl: huidige directory

en: fifo files not supported
nl: fifo bestanden worden niet ondersteund

en: file arguments missing
nl: bestandsargumenten ontbreken

en: file system type `%s' both selected and excluded
nl: bestandssysteem type `%s' beide geselecteerd en geexcludeerd

en: format type
nl: formaat type

en: group number
nl: groepnummer

en: group of %s changed to %s
nl: groep van %s verandert in %s

en: group of %s retained as %s
nl: groep van %s `retained' als %s

en: hard link
nl: harde verwijzing

en: ignoring all arguments
nl: alle argumenten worden genegeerd

en: ignoring invalid tab size in environment variable TABSIZE: %s
nl: negeer ongeldige tab grootte in omgevings variabele TABSIZE: %s

en: ignoring invalid width in environment variable COLUMNS: %s
nl: negeer ongeldige breedte in omgevings variabele COLUMNS: %s

en: invalid date format `%s'
nl: ongeldig datum opmaak `%s'

en: invalid group `%s'
nl: ongeldige groep `%s'

en: invalid group name `%s'
nl: ongeldige groepsnaam `%s'

en: invalid group number `%s'
nl: ongeldig groepsnummer `%s'

en: invalid line width: %s
nl: ongeldige regel breedte: %s

en: invalid major device number `%s'
nl: ongeldig major device nummer `%s'

en: invalid minor device number `%s'
nl: ongeldig minor device nummer `%s'

en: invalid mode
nl: ongeldige mode

en: invalid mode `%s'
nl: ongeldige mode `%s'

en: invalid number `%s'
nl: ongeldig nummer `%s'

en: invalid tab size: %s
nl: ongeldige tab grootte: %s

en: invalid user `%s'
nl: ongeldige gebruiker `%s'

en: link
nl: verwijzing

en: major and minor device numbers may not be specified for fifo files
nl: major en minor apparaat nummers zijn niet toegestaan bij fifo bestanden

en: missing destination file
nl: ontbrekend bestemmingsbestand

en: missing file argument
nl: ontbrekend bestandsargument

en: missing file arguments
nl: ontbrekende bestandsargumenten

en: mode of %s changed to %04o (%s)
nl: mode van %s verandert in %04o (%s)

en: mode of %s retained as %04o (%s)
nl: mode van %s `retained' als %04o (%s)

en: no FILE arguments may be used with the option to output
    dircolors' internal database
nl: BESTAND argumenten mogen niet gebruikt worden tezamen met een optie
    voor het tonen van dircolors' interne database

en: no SHELL environment variable, and no shell type option given
nl: Geen SHELL variabele en geen mode optie gespecificeerd

en: only one conv in {ascii,ebcdic,ibm}, {lcase,ucase}, {block,unblock}, {unblock,sync}
nl: slechts een conversie in {ascii,ebcdic,ibm}, {lcase,ucase}, 
    {block,unblock}, {unblock,sync}

en: owner of %s changed to
nl: eigenaar van %s verandert in

en: owner of %s retained as
nl: eigenaar van %s `retained' als

en: sort type
nl: sorteer type

en: sparse type
nl: sparse type (FIXME)

en: standard input
nl: standaardinvoer

en: standard output
nl: standaarduitvoer

en: starting directory
nl: beginnen directory

en: symbolic link
nl: symbolische verwijzing

en: symbolic links are not supported on this system
nl: symbolische verwijzingen worden niet ondersteund op dit systeem

en: the option for counting 1MB blocks may not be used
    with the portable output format
nl: de optie om 1MB blokken te tellen mag niet gebruikt 
    worden bij het portabel uitvoer formaat

en: the option for printing with adaptive units may not be used
    with the portable output format
nl: de optie voor het tonen van aangepaste eenheden mag niet gebruikt
    worden samen met het portabel uitvoer formaat

en: the options to output dircolors' internal database and
    to select a shell syntax are mutually exclusive
nl: de opties voor het tonen van dircolors' interne database en het
    selecteren van een shell syntax kunnen niet tegelijk gebruikt worden

en: the strip option may not be used when installing a directory
nl: de strip optie mag niet worden gebruikt bij installatie van een directory

en: time selector
nl: tijd selektor (??)

en: time type
nl: tijd type

en: too few arguments
nl: te veel argumenten

en: too many arguments
nl: te veel argumenten

en: truncated record
nl: afgebroken record

en: truncated records
nl: afgebroken records

en: unparsable value for LS_COLORS environment variable
nl: unparsable waarde voor LS_COLORS omgevings variabele

en: unrecognized option `%s'
nl: onbekende optie `%s'

en: unrecognized option `%s=%s'
nl: onbekende optie `%s=%s'

en: unrecognized prefix: %s
nl: niet herkend voorvoegsel: %s

en: virtual memory exhausted
nl: geen geheugen meer beschikbaar

en: when creating block special files, major and minor device
    numbers must be specified
nl: bij aanmaken speciale blok bestanden, moeten major en minor apparaat nummers
    moeten gespecificeerd worden

en: when creating character special files, major and minor device
    numbers must be specified
nl: bij aanmaken speciale karakter-bestanden, moeten major en minor apparaat
    nummers worden gespecificeerd

en: when making multiple links, last argument must be a directory
nl: bij het maken van meerdere verwijzingen moet het laatste argument een
    directory zijn

en: when moving multiple files, last argument must be a directory
nl: bij verplaatsen meerdere bestanden moet het laatste argument een directory zijn

en: when preserving paths, last argument must be a directory
nl: bij `preserving' paden, moet het laatste argument een directory zijn

en: write error
nl: fout bij schrijven

en: wrong number of arguments
nl: onjuis aantal argumenten

en: you are not a member of group `%s'
nl: je bent geen lid van groep `%s'
